En 18 år gammel russ er alvorlig skadet etter å ha blitt rygget på av en russebuss i Larvik. Skadene er potensielt livstruende, ifølge politiadvokat.

Av: NTB

– En russebuss har under rygging skadet en russ på stedet. Den skadede er fraktet med luftambulanse for behandling, skriver operasjonsleder Kamilla Einarsdatter Aardal i Sørøst politidistrikt i politiloggen.

Aardal uttalte til NTB lørdag morgen at kvinnen var alvorlig skadet, men at det ikke var livstruende.

Lørdag ettermiddag opplyser imidlertid politiadvokat André Kvistad Alme i Sørøst politidistrikt til Dagbladet at skadene er «potensielt livstruende».

Politiet melder også at de har fått opplysninger om at flere har filmet og tatt bilder av ulykken på nært hold.

– Politiet vil med dette komme med en sterk oppfordring om å ikke dele slike bilder eller videoer, verken i sosiale medier eller ovenfor noen andre, sier politiadvokat André Kvistad Alme i Sørøst politidistrikt i en pressemelding.

Deling av slike bilder kan være straffbart og er i tillegg en stor ekstrabelastning for den alvorlige skadede russen, påpeker politiadvokaten.

Påkjørselen skal ha skjedd i lav fart, og det er så langt ikke bestemt beslag av sjåførens førerkort.

Til VG forteller ordfører i Larvik kommune, hvor russen også er fra, at kommunens psykososiale kriseteam bistår alle berørte i ulykken.

– Det er fryktelig leit når slike ulykker skjer. Nå må vi bare håpe det går bra med russen som ble alvorlig skadet, sier Løken.

(©NTB)