Politiet i Oslo har pågrepet to personer etter at en vekter avslørte en frekk flaskesvindel på Alnabru. De mistenkte skal ha stjålet store mengder tomflasker og pantet dem for penger – og summene er langt fra småpenger.

Tatt på fersken i panteautomaten

Klokken 18:47 fikk politiet en telefon fra en vekter som hadde fulgt med på tre personer som angivelig hadde stjålet flasker og nå forsøkte å pante dem i en butikk på Alnabru.

Patruljen rykket ut og fikk raskt kontroll på to av de tre mistenkte. Disse ble umiddelbart pågrepet, da politiet vurderte at det var risiko for at de ville forsøke å unndra seg videre etterforskning.

Stjal flasker verdt titusenvis av kroner

Etterforskningen har avdekket at svindelen kan være langt større enn først antatt. Politiet undersøker nå opplysninger om at gruppen skal ha stjålet flasker til en samlet pantverdi på opptil 40 000 kroner bare den siste uka!

Dette kan være en av de største flaskepantsvindlene som har blitt avslørt i Oslo på lang tid. Politiet jobber nå med å kartlegge hvor de stjålne flaskene kommer fra, og om flere personer kan være involvert.