Når man leser denne historien, er det vanskelig å ikke tro på mirakler. Foreldre og leger hadde gitt opp håpet og tatt farvel med den 18 måneder gamle jenta Bella, men 30 minutter senere var alt forandret.
Lee Moore-Williams og kona Franscesca var på ferie i Spania, da deres 18 måneder gamle baby begynte å miste håret. Da de kom hjem til England, dro de rett på sykehuset alle tre.

Der kunne legene konstantere med at Bella hadde fått et virus, som gjorde at hun hadde akutt vitaminmangel. Kroppen hennes klarte ikke å produsere vitaminene hun trengte.

Etter noen dager var tilstanden så kritsk at hun ble plassert i en respirator. Legene fant ut at hun hadde en sykdom som bare rammer 1 av 60 000 nyfødte.

Etter noen uker var tilstanden til Bella ytterligere forverret, og legene sa at jenta ikke kom til å overleve. Respiratoren måtte slås av.
Familie samlet seg rundt jenta på sykehuset, og tok farvel med henne.

Men så forandret alt seg.
«Jeg holdt hånden hennes, og visste at hun tok sine siste åndedrag. Jeg kjente at grepet hennes glapp sakte – men så helt plutselig grep hun tak i fingeren min igjen», forteller faren til Telegraph.
Bella begynte å røre på seg og gråte, mens foreldrene holdt henne i hendene. Hun kjempet for livet. Legene brøt inn, og gjorde alt de kunne for å redde hennes liv.

Etterhvert ble hun såpass sterk at legene kunne slå fast at jenta kom til å klare seg! Sykdommen er der fortsatt, men med rette medisiner, kan den holdes i sjakk.
Helsen blir bedre og bedre for hver dag, og håret vokste etterhvert ut igjen. Hun har lært seg å både gå og prate, og fikk feiret jul sammen med familien.

Er det ikke utrolig? Del gjerne historien videre om du ble rørt du også!